Tresura psów ras stworzonych do pracy. Daj psu pracę codziennie.

Tresura psów pracujących – to codzienne małe zadania do wykonania dla psa.

Nie miej wyrzutów sumienia, że ciągle o coś prosisz swojego psa, że ciągle od niego czegoś coś wymagasz. Prosisz psa o małe 'coś’ aby dostał od Ciebie coś innego, coś do czego Ty masz dostęp. Psy ras pracujących uwielbiają mieć pracę do wykonania. A większość tych psów tak naprawdę nie ma nic do roboty w trakcie dnia ani w trakcie spaceru. Ich życie jest bardzo nudne – możesz to zmienić dając psu różne zadania do wykonania w trakcie dnia.

Pies pracujący to pies zadowolony i pies spokojny.

Nie ważne czy masz małego jack russell terriera czy dużego owczarka niemieckiego lub goldena albo labradora – one bez względu na rozmiar naprawdę mocno potrzebują pracy aby wydobyć z nich ich cały potencjał. Chodzi tu nawet o to, że wydobycie karmy z wnętrza zabawki to jest zadanie do wykonania i coś do roboty dla takiego psa – dlatego ten pies nawet z tego czerpie satysfakcję. Poza tym wykonywanie Twoich różnorakich poleceń w trakcie dnia aby dostać od Ciebie zabawkę, albo żebyś otworzyła mu drzwi, albo żebyś odpięła smycz i aby mógł pobiegać – to są małe zadania do wykonania i to jest potrzebne psom stworzonym do pracy. Skoro nie masz możliwości polowania ze swoim psem na lisa ani nie puszczasz swojego psa do jeziora aby aportował ustrzelone kaczki z wody to musisz im dać jakieś inne zadania i nie musza to być kilometrowe biegi w terenie. Możesz dać zajęcie swojemu psu normalnie w trakcie powszedniego dnia.
Rezultatem takiego postępowania jest to, że pies jest bardzo skupiony na tym co mówisz i o co go prosisz i jakie komendy wydajesz.
Zatem kontroluj dostęp psa do różnego rodzaju zasobów (karma, zabawki, bieganie luzem) i naucz psa, że wykonując polecania uzyska wiele wartościowych dla niego rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *