Ćwiczenia dla buldoga francuskiego do wykonywania w domu

Dwa proste ćwiczenia dla buldoga francuskiego – siad i chodzenie na miejsce


Dobry nastrój to podstawa udanych ćwiczeń.

Zadbaj o to aby ćwiczenia dla psa były dla niego przyjemnością. Nie zaczynaj ćwiczeń z psem jeśli samemu jesteś w złym humorze.  twoje złe samopoczucie w płynie na trening z psem.

Wykorzystuj małe smaczne smaczne dla psa przysmaki jako nagrody za poprawnie wykonane ćwiczenia.

Nagrodą dla psa mogą być również twoje pochwały wydawane entuzjastycznym i miłym głosem.  Jednak jeśli twój pies jest łakomczuchem wówczas najlepiej nagradzać go pysznym przysmakiem.  Zawsze patrz na to co sprawia psu radość,  czyli jeśli widzisz większy entuzjazm przystosowaniu zabawki to dawaj psów nagrodę zabawkę.  A jeśli pies po prostu cały się trzęsie ze szczęścia gdy tylko  sięgniesz ręką po smakołyk to wykorzystuj wtedy dużą liczbę przysmaków.

Ile dawać psu przysmaków w czasie ćwiczeń?

jeśli twój pies jest młody i ma dopiero 3,4 lub 5 miesięcy wówczas stosuj sporo nagród. Możesz dawać psu mały kawałek przysmaku nawet za każdym razem gdy tylko powiesz siad pies usiądzie. Jeśli twój pies ma kilka komend czyli rozróżnia komendy leżeć od komendy siad wówczas możesz nie dawać psu nagrody za wykonanie pierwszej komendy ale dopiero za wykonanie tej drugiej. W ten sposób nauczyć psa tak zwanego łańcucha zachowań,  pies może wykonywać kilka komend jedna za drugą w oczekiwaniu na pyszny smakołyk.

Jak nagradzać psa zabawką w trakcie ćwiczeń z nim ?

Wielu psów występuje ten problem że gdy pokażesz psu smakołyki to pies nie chce wtedy się bawić z tobą zabawką.  Takie zachowanie jest dość normalne,  także nie dziw się temu. Można psa nauczyć aby przedstawiał się z nagrody smakowej na nagrodę postaci zabawki jednak wymaga to dość sporo ćwiczeń i przemyślenia tego jak będziemy trening z psem prowadzić. Jeśli chcesz to zrobić troszkę prościej to po prostu jeden kwadrans ćwicz z psem wykorzystując smakołyki a potem zrób przerwę i za jakiś czas zacznij ćwiczenia tylko wykorzystując zabawkę. Chodzi tutaj o to, że zachęcasz psa do zabawy zabawką a gdy pies się nią zainteresuje podnosisz ją wysoko i wydajesz komendę siad. Jeśli pies nie chce usiąść to stój spokojnie i czekaj,  Twój pies jest podekscytowany i może na chwilę niejako zapomnieć co to znaczy “siad” ale nie poddawaj się czekaj chwilę i nie dawaj psu zabawki dopóki nie usiądzie. Gdy tylko pies usiądzie wówczas powiedz “dobry siad” i rzuć psu zabawkę aby mógł się nią pobawić.

Do poczytania o buldogach francuskich: film wychowanie buldoga francuskiego, buldog zjada kupy, buldog francuski szczeka na wszystko, alergia u buldoga, pierwsza cieczka u buldoga, jak nauczyć buldoga francuskiego czystości w domu

Jak nauczyć psa komendy na miejsce?

Wykorzystaj psie legowisko lub po prostu jakiś koc aby uczyć psa wchodzenia na miejsce, który mu wskażesz.

Nauczenie psa komendy na miejsce jest naprawdę bardzo proste jednak zaplanuj sobie to tak aby poćwiczyć z psem 3 razy dziennie przez 3 dni z rzędu. Do nauki tej komendy najlepiej Sprawdzają się małe smakołyki które dasz ps w momencie wejścia na legowisko.  Zrób 10 powtórzeń w ten sposób, że raz za razem pokazujesz psu smakołyk a potem zachęcasz żeby wszedł na miejsce czyli na swoje legowisko lub na kocyk który rozłożysz na podłodze i mów wtedy do psa “na miejsce”. O czym tu trzeba pamiętać?  Otóż dawaj psu nagrodę tylko gdy postawi swoją łapę na legowisku.  Nie dawaj psu nagrody w momencie wyjścia z legowiska.  Samemu będziesz musiała zachęcać psa aby z niego zszedł z powrotem na podłogę.  Jest to zupełnie normalne i po prostu skup się na tym żeby kilka razy pod rząd pies to wykonał.  Czyli pies stoi obok legowiska i patrzy na ciebie bo masz w ręku smakołyki a ty mówisz do psa “na miejsce” i wyciągasz rękę ze smakołykami nad legowisko psa.  To naprawdę bardzo proste i nie przejmuj się tym iż pies patrzy na smakołyk albo że pies może nie do końca wie jeszcze o co ci chodzi Tak jak powiedziałem zrób to 10 lub 15 razy i zakończ ćwiczenia.  Takie sesje w czasie których wykonasz te 10 powtórzeń zrób trzy lub cztery razy dziennie i nie miej zbyt wysokich oczekiwań w trakcie pierwszego lub drugiego dnia ćwiczeń.  Wykonuj te ćwiczenia przez przynajmniej 3 dni.  Zobaczysz że pies szybko się tego nauczy. Nie musisz stosować żadnych kar w trakcie szkolenia psa